שחזור פטמה דרכים עבור שחזור פטמה

שחזור פטמה

שכיחות מחלת סרטן השד נמצאת בעלייה וכיום מציינים שאחת משבע נשים עלולה למצוא את עצמה מתמודדות עם מחלה זו. יחד עם זאת, שיעור  הריפוי מחלה זו הינו גבוה מאוד. כריתת השד מהווה חלק נכבד מתהליך הריפוי, ובניגוד לעבר, שחזור שד הינו חלק משמעותי מתהליך זה כיוון שמסייע לשיפור הדימוי העצמי ותפיסה הנשיות. כך, תורם ליכולת ההתמודדות עם המחלה.

מהו שחזור פטמה?

שחזור הפטמה הוא הליך כירורגי המשחזר את מראה הפטמה לאחר הסרתה עקב סרטן השד או מצבים רפואיים אחרים. עבור נשים רבות, אובדן הפטמה משפיע על ההערכה העצמית ודימוי הגוף, לכן כאמור, זה הליך חיוני ומומלץ ביותר לאחר שחזור שד.

בדרך כלל לאחר השגת מבנה השד הרצוי וסימטריה מרבית בין השדיים, מבצעים את תהליך שחזור פטמה. שחזור הפטמה יכול להיעשות במספר דרכים וחתכים שונים, בהתאם לגודל ומבנה השד, וכן בהתאם לצרכיה והעדפותיה האישיות של המטופלת. חשוב לדעת כי במידה וכריתת השד היא למטרת מניעת המחלה, לרוב יהיה ניתן לשמור על הפטמה. אך לעיתים ישנם מקרים בהם לא יהיה ניתן לשמר אותה ואז השד נותר ללא פטמה.

דרכים עבור שחזור פטמה

  1. פטמה ועטרה מסיליקון- זוהי מדבקה שלא יורדת בקלות ויש להחליפה כל 6 חודשים בערך.
  2. קעקוע רפואי- ניתן לצייר את הפטמה והעטרה באמצעות קעקוע תלת מימדי.
  3. שימוש בעור מהשד כדי ליצור פטמה חדשה. לרוב, הליך זה מתבצע תחת הרדמה מקומית בו על ידי קיפול מיוחד של העור , מייצרים צורת פטמה תלת ממדית. לאחר מכן רצוי לקעקע את האזור כדי ליצור מראה של עטרה, האזור הכהה יותר המקיף את הפטמה.
  4. אפשרות נוספת היא שימוש בהשתלת עור מחלק אחר בגוף, כגון הירך הפנימית או הישבן.

אמנם שחזור הפטמה אינו הכרחי עבור כל הנשים שעוברות שחזור שד, אך כאמור תהליך קטן יחסית שהינו הוא בעל השפעה גדולה על התוצאה הסופית של השיחזור בשדיים ועל הביטחון העצמי ואיכות החיים. ההליך נעשה בדרך כלל בהרדמה מקומית ללא אישפוז, ורוב הנשים מסוגלות לחזור לפעילות רגילה תוך מספר ימים. כמו כן, הליך זה מתקדם על פי רצונה של האישה, כאשר המנתח מתאים את השד והפטמה בדיוק לצרכיה ורצונותיה וכן למבנה גופה.

לכן, חשוב לעבוד עם צוות מיומן, מוסמך ומנוסה אשר בקיא בכלל טכניקות השחזור כדי להבטיח את התוצאות הטובות ביותר על מנת שתוכלי לחזור לשגרת יומך ולהמשיך ליהנות מגופך. עם טיפול ותשומת לב נאותים, שחזור הפטמה יכול לספק יתרונות ארוכי טווח לנפגעות סרטן השד ואחרות שעברו ניתוח שד.

 

ד"ר אלון לירן הינו רופא בכיר במחלקה לכירורגיה פלסטית ויחידת הכוויות במרכז הרפואי שיבא תל השומר, בעל ניסיון עשיר בכל תחומי הכירורגיה האסתטית, הטיפולים האסתטיים והכירורגיה המשחזרת. זאת תוך שימוש במוצרים המובילים והאיכותיים ביותר בשוק העומדים בדרישות ובתקנים של איכות המחמירים ביותר.

במרפאה זו מקפידים לשמור על רמת מקצועיות גבוהה על מנת להגיע לתוצאות מצוינות תוך יחס אישי ותקשורת באופן רציף עם המטופלים. לכן, במידה ותחליטי לבצע שחזור שד אצל ד"ר אלון לירן, תקבלי ליווי אישי החל משלב הייעוץ הראשוני, בחירת הטיפול המתאים, והמעקב אחריו. דר‘ אלון לירן משלב מקצועיות וידע תוך הפגנת רגישות כלפי הצרכים הייחודים של כל מטופלת. צרו קשר במספר 054-4607139.