MASTOPEXY/ PEXYAUGMENTATION הרמת חזה/ הרמה עם הגדלה

עם השנים החולפות ובעיקר לאחר הריונות והנקות, רקמת השד שעברה שינויים רבים הולכת וצונחת ומותחת גם את העור שאיכותו פוחתת. במקרים רבים נפח השד מצטמצם ומותיר עור שעבר מתיחה, צנוח על פני בית החזה.

בניתוח הרמת חזה אני משתמש ברקמת השד הקיימת ומרים אותה על מנת לעצב שד במראה צעיר ועומד. במידה ונפח רקמת השד הנותרת לא מספיקה או במידה והאישה רוצה להגדיל את נפח השד בנוסף להרמתו, אני מוסיף שתל סיליקון. ניתוח זה מתבצע תחת הרדמה כללית ואורך כשעתיים וחצי.

מהניתוח תצאי לבושה בחזיית ספורט הנרכסת מלפנים אותה יש להביא מראש או שתוכלי לרכוש בחדר הניתוח. כשעתיים לאחר הניתוח תוכלי להשתחרר לביתך.
ניתוח זה משאיר צלקת סביב העטרה, צלקת אנכית מהעטרה לכפל התת שדי וצלקת לאורך הכפל התת שדי. הצלקת שסביב העטרה מטשטשת בהבדלי הגוון שבין העטרה לעור השד הסובב, הצלקת בכפל התת שדי מוסתרת על ידי הצניחה הטבעית של השד , הצלקת האנכית נראית מעט יותר. לצלקת יש מהלך טבעי של החלמה שבו ב 3 חודשים הראשונים היא נהיית אדומה ותפוחה יותר ובהמשך נסוגה ומטשטשת עד כשנה מהניתוח.

הכנסת שתל בניתוח הרמה מאפשרת להגדיל את נפח השד, אך יש לזכור שלעור של שד שצנח יש נטייה להמשיך ולצנוח, על כן ככל שנכניס שתל גדול וכבד יותר הנטייה לצנוח תבוא יותר לביטוי והסיכוי לנפילה של השד עולה. עם ההתבגרות, איכות העור יורדת והוא נעשה דק יותר ועל כן נוטה יותר לצנוח. כמו כן , לאחר הריונות ולידות נוספים או תהליכים של שינויי במשקל ישתנה גם מבנה השד והוא עלול לצנוח שוב. במקרים אלו ייתכן ותצטרכי ניתוח נוסף.

בניתוח הרמת חזה עם שתל (הרמה והגדלה) אנו מבצעים שתי פעולות מעט מנוגדות- הקטנת מעטפת העור יחד הגדלת נפח השד על ידי הכנסת משתל סיליקון. ישנה גם אפשרות לחלק את הניתוח לשני ניתוחים נפרדים: בשלב ראשון הרמה בלבד, ובשלב שני (לאחר 3 חודשים לפחות) הכנסת משתל סיליקון להגדלה.

הוראות לאחר ניתוח הרמת חזה:

לא להרטיב את פצעי הניתוח למשך 48 שעות. לאחר מכן יש לרחוץ את המקום (ללא הסרת הפלסטרים), במים וסבון אחת ליממה.
להימנע מפעילות ספורטיבית, פעילות גופנית מאומצת (כולל הרמת משאות מעל 2 ק״ג), ורחצה בים, בריכה, או מקורות מים ציבוריים למשך 6 שבועות.
להימנע מנהיגה למשך שבועיים.
להימנע מחשיפת הצלקות לשמש ולהקפיד על מסנני קרינה (קרם הגנה מהשמש עם מקדם 30 ומעלה) למשך שנה.
להשתמש בחזיית ספורט ללא ברזלים ועם סגירה קדמית 24 שעות ביממה למשך 6 שבועות.
טיפול אנטיביוטי לפי מרשם.
טיפול נגד כאבים: אקמול ואופטלגין לסרוגין (יש להקפיד על המינונים הרשומים בעלון לצרכן או ע״ג האריזה) או זלדיאר ואופטלגין לסרוגין
טיפול נגד בחילות:PRAMIN.

סיבוכים אפשריים בניתוח הרמת חזה

סה”כ כמות הסיבוכים בניתוחים אלו מועטה ביותר.

דימום, זיהום, צלקות, אסימטריה, ירידה/אובדן תחושה בפטמות, רגישות יתר בפטמות, פתיחה של החתכים, התקשות קופסית.
שתלי הסיליקון בטוחים לשימוש. הרכב הסיליקון השתפר משמעותית לאורך השנים וכיום החברות מעניקות אחריות לכל החיים על השתלים. מקרים של דליפת סיליקון או קרע נדירים היום הרבה יותר וניתנים לזיהוי בקלות על ידי הדמיה שגרתית ( US, ממוגרפיה, MRI ). אין סכנה בסיליקון שזולג, לרוב הוא מצטבר בבלוטות לימפה ובמקרה החמור יגרום מעט אי נוחות. בשנים האחרונות התגלו מספר מקרים של מחלת לימפומה בשם ALCL שהינה שמקורה ככל הנראה במעטפת הנוצרת סביב שתל הסיליקון. מחלה זו אופיינית בעיקר בשתלים מסוג מסוים אשר בו איננו משתמשים. מחלה זו נדירה כל כך שרשויות הבריאות בארץ ובעולם אינן רואות בה סיכון שצריך למנוע הגדלת שדיים עם שתלי סיליקון.
בהרמה אני משתמש בשתלים עגולים.

*****במידה וקיימת אסימטריה בגודל או במבנה השדיים , ניתן לתקן אותה במהלך הניתוח . התיקון נעשה על ידי הכנסת תותבים בנפח או מבנה ששונה, הסרת רקמה בכמות שונה מכל שד , טכניקה שונה של הרמה וכו’.
יש לזכור שאיברים זוגיים בגוף הם אף פעם לא סימטרים לחלוטין.