BREAST REDUCTION הקטנת חזה

שדיים גדולים ונפולים מהווים מגבלה תפקודית וגורמים לירידה בביטחון עצמי בקרב נשים רבות. נשים עם שדיים גדולים מדי לטעמן נמנעות מפעילויות פנאי כגון בילוי בים או שחייה בבריכה וכן מפעילויות ספורטיביות הכוללות ריצה או קפיצה, הן בשל המגבלה הפיזית הנובעת מהמעמסה והמשקל העודף של השדיים והן בשל הבושה. שדיים גדולים עלולים לגרום לתופעות כגון כאבי גב, פטרת ולחץ של החזייה בכתפיים.

בניתוח הקטנת חזה אני מסיר רקמת שד עודפת, מרים את העטרה והפטמה למקומן הטבעי, מקטין את היקף העטרה ומסיר עודפי עור. ניתן לשלב גם שאיבת שומן באזורים שונים. הניתוח מחזיר לשד מראה יפה ומושך המתאים למבנה הגוף, מאפשר לאישה לחזור לפעילות ספורטיבית ופעילות פנאי ומחזיר את ביטחונה העצמי בנשיותה.

הניתוח מתבצע בהרדמה כללית, אורך כשעתיים וחצי ובסופו את יוצאת להתאוששות חבושה בחזיית ספורט בלבד. בהתאוששות תשהי כשעתיים ולאחר מכן תוכלי להשתחרר לביתך.
בשלב הראשון השד יהיה נפוח וגבוה אך לאחר מספר שבועות השד ירד, והבצקת תיעלם ואז הנפח יקטן והשד יקבל מראה טבעי ויפה. מרבית הבצקות יורדות סביב 3-6 חודשים אך תוצאה סופית תראי סביב כשנה מהניתוח.

בשל הסבל המלווה לרוב נשים עם שדיים גדולים מדי, שביעות הרצון הכללית מהניתוח הזה הנה מהגבוהות ביותר, הניתוח מביא לשינוי משמעותי ביותר הן מבחינה אסטתית והן באיכות החיים- תפקוד יומיומי, פעילות ספורטיבית , הקלה בכאבי גב ,בדימוי הגוף כו’.
בניתוח אני מבצע חתך סביב העטרה, מצמצם את עודפי העור, מרים את הפטמה ומסיר רקמת שד ושומן עודפת. רוחב השד משתנה רק במעט אך השדיים נהיים קטנים וקלים יותר. יש לדעת שמשלב מסוים ככל שנוריד יותר רקמה השד יהיה פחוס יותר ויעמוד פחות.

בייעוץ אנו נדון בגודל השד המתאים למבנה גופך ונתכנן את הניתוח לפי הטכניקה המתאימה לשד ולמבנה הגוף שלך.
על מנת לשמר אספקת דם ותחושה לפטמה, לא ניתן להקטין שד מאוד גדול למידה מאוד קטנה. לעתים, במידה תרצי נפח קטן מאוד יש צורך ביותר מניתוח אחד- כלומר הקטנה בשלבים. לרוב ניתן לרדת בבטחה 2 CUP בניתוח.
במידה ובסיס השד רחב מאוד, הצלקת בכפל התת שדי צפויה להיות ארוכה ותימשך לצידי הגוף.
הצלקת בניתוח הקטנת חזה היא בצורה של עוגן- עיגול סביב העטרה, חתך אנכי מהעטרה לכפל התת שדי וצלקת לאורך הכפל התת שדי.
במקרים קיצוניים של שד גדול מאוד, טכניקת הניתוח כוללת הפרדת הפטמה, כריתת הקוטב התחתון של השד, עיצוב השד מחדש והדבקת הפטמה כשתל עור. במקרה זה יש אבדן תחושה בפטמה ( FREE NIPPLE).
כשהשדיים מאוד רחבים, או כשמבנה הגוף כולל עודפי עור ושומן מרובים בעיקר בצידי בית החזה ומתחת לבתי השחי אני מבצע שאיבת שומן, אך לעתים יש צורך בניתוח נוסף לכריתת עודפי העור והשומן.

סיבוכים: כמות הסיבוכים מועטה ביותר ושביעות הרצון מהניתוח גבוהה מאוד.
הסיבוכים האפשריים הינם דימום, זיהום, צלקות בולטות ( לצלקת מהלך טבעי של נפיחות ואודם במשך כ 3 חודשים ואז השטחה והתבהרות במשך כשנה), ירידה/אובדן תחושה בפטמות, אסימטריה, פגיעה ביכולת הנקה. הצטלקות לקויה ופגיעה בריפוי הפצעים אופיינית יותר אצל נשים מעשנות. במקרים נדירים ביותר תתכן פגיעה באספקת הדם לפטמה וצורך בשיחזור פטמה.
ככלל, כל הסיבוכים הנ”ל ברי פיתרון.

הוראות לאחר ניתוח הקטנת חזה:

  • לא להרטיב את פצעי הניתוח למשך 48 שעות. לאחר מכן יש לרחוץ את המקום (ללא הסרת הפלסטרים), במים וסבון אחת ליממה.
  • להימנע מפעילות ספורטיבית, פעילות גופנית מאומצת (כולל הרמת משאות מעל 2 ק״ג), ורחצה בים, בריכה, או מקורות מים ציבוריים למשך 6 שבועות.
  • להימנע מנהיגה למשך שבועיים.
  • להימנע מחשיפת הצלקות לשמש ולהקפיד על מסנני קרינה (קרם הגנה מהשמש עם מקדם 30 ומעלה) למשך שנה.
  • להשתמש בחזיית ספורט ללא ברזלים ועם סגירה קדמית 24 שעות ביממה למשך 6 שבועות.
  • טיפול אנטיביוטי: לפי מרשם
  • טיפול נגד כאבים: אקמול ואופטלגין לסרוגין או זלדיאר ואופטלגין לסרוגין
  • טיפול נגד בחילות: פראמין.

*****במידה וקיימת אסימטריה בגודל או במבנה השדיים , ניתן לתקן אותה במהלך הניתוח . התיקון נעשה על ידי הכנסת תותבים בנפח או מבנה ששונה, הסרת רקמה בכמות שונה מכל שד , טכניקה שונה של הרמה וכו’.
יש לזכור שאיברים זוגיים בגוף הם אף פעם לא סימטרים לחלוטין.