פלסטיקאים מומחים רופאי פלסטיקה מומלצים

פלסטיקאים מומחים

מומחה לכירורגיה פלסטית פנייה לטיפול אצל פלסטיקאי מומלץ

טיפולים אסתטיים הם מצרך מבוקש מאד בעולם הרפואה מזה שנים רבות ובאים לתת מענה למגוון רחב של בעיות ומצבים גופניים.

בחברה השמה דגש חזק על נראות, למראה החיצוני שלנו יש השפעה רבה על רווחתנו הנפשית והגופנית ויש לו השלכות – לפעמים מרחיקות לכת – על תחושת הערך העצמי שלנו, על הביטחון העצמי, על רמת התפקוד היום-יומית שלנו ועל פעולות שאנו בוחרים לבצע או להימנע מהן (למשל, נשים הנמנעות מביצוע פעילות גופנית או מלבישת בגד ים בגלל חזה גדול) ואפילו על סיכויינו לעבור בהצלחה ראיון עבודה.

בשנים האחרונות, עם פריחתן של הרשתות החברתיות והפיכתן לצורת תקשורת מרכזית, המרכיב האסתטי הפך לבולט ומשמעותי אף יותר.

בעידן בו כולנו חשופים לתמונות עתירות פילטרים ולתוצרי פוטושופ ובו המודעות לאורח חיים בריא ולגוף מתוחזק היטב הם כבר מזמן המיינסטרים, קשה להימנע מהשוואות שלפעמים מותירות אותנו מתוסכלים – אפילו בגלל דברים פעוטים לכאורה.

אם בעבר, טיפולים אסתטיים היו נחלתן הכמעט בלעדית של נשים, ובעיקר בגיל מבוגר יותר, הרי שהיום גברים ונשים כאחד, כמעט בכל גיל פונים לטיפולים מסוג זה.

מגמות אלו הביאו לפריחה ולמירוץ של פיתוח טכנולוגי בתחום ולצידם, גם לצמיחת ענפי טיפול חדשים ולריבוי מטפלים ואנשי מקצוע בתחום.

תופעה זו, דורשת שימת לב מרבית בבואנו לבחור איש מקצוע לביצוע טיפולים אסתטיים, מאחר שיש היום לא מעט מטפלים חסרי ניסיון, וחסרי הכשרה וידע מספקים, העלולים לפעמים להסב נזק גופני או להחמיר מצב קיים.

 

כללים לבחירת מומחה לפלסטיקה

חיפוש אחר רופאי פלסטיקה מומלצים יעלה מבחר עצום של אנשי מקצוע ולא תמיד קל לדעת כיצד למצוא ביניהם את איש או אשת המקצוע המחזיקים בידע ובניסיון הדרושים.

ישנם כמה כללים בסיסיים, שיצמצמו את ההיצע ויסייעו לסנן מתוכו מטפלים שאינם מתאימים למשימה:

  • לפני הכל – הכשרה המגובה בתעודות רשמיות ומוכרות. פלסטיקאים מומחים צריכים להיות בעלי תעודת התמחות בכירורגיה פלסטית ורצוי מאד, גם בעלי חברות באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית. חשוב לא להסס ולשאול את המטפל לגבי טיב וסוג התמחותו ואף לבקש לראות את התעודה.

  • לבקש המלצות ממטופלים שעברו טיפול זהה או דומה אצל אותו מנתח ולשאול אותם שאלות על מידת שביעות הרצון שלהם מהטיפול ומתוצאותיו, על הקשר שלהם עם המנתח לאורך שלבי התהליך, על חווייתם הכללית ועל קשיים שחוו בדרך. במידה וממליץ כזה מביע חוסר שביעות רצון, כדאי לנסות לרדת לשורש העניין ולהבין מדוע.

  • לשים לב לתמרורי אזהרה כגון הבטחות גרנדיוזיות למאה אחוז תוצאות מושלמות, הצגת הטיפול כחסר כל סיכון, חוסר התייחסות למצבו הרפואי של המטופל (הגופני והנפשי כאחד), היענות לכל בקשה ודרישה של המטופל ללא התייחסות למגבלות הטיפול ולכל טווח תוצאותיו האפשריות, ניסיונות להתחמק מתשובות ברורות לשאלות וכדומה.
    גם התלהבות יתרה וניסיון לשכנע את המטופל בנחיצות הניתוח, מבלי לבדוק עמו את הסיבות לפנייתו ולאבחן האם יש צורך אמתי בטיפול – צריכה להעלות חשד לגבי אותו מנתח.

  • לפנות לקבלת חוות דעת ממומחה נוסף. הדבר משמש בסיס טוב להשוואה ולהעלאת נושאים שלא בהכרח עלו אצל שני המומחים.

  • להיזהר ממחירי מציאה ומחבילות תפורות מראש המבטיחות כמה טיפולים יחד, ללא קשר לצורך האמתי וללא אבחון מקדים.

 

דר' אלון לירן מומחה בכירורגיה פלסטית, רופא בכיר וחבר האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית

שמי דר' אלון לירן – בוגר לימודי רפואה בבית הספר לרפואה של אוניברסיטת תל אביב ומומחה בכירורגיה פלסטית.

מאחוריי ניסיון עשיר ומגוון והכשרה נרחבת, כולל התמחות במחלקה  לכירורגיה פלסטית במרכז הרפואי שיבא בה אני משמש כרופא בכיר עד היום,  ותת התמחות בבית החולים האוניברסיטאי בגנט (בלגיה) בתחום של ניתוחי שד אסתטים ומשחזרים , מיקרוכרירוגיה וניתוחים להתאמה מגדרית.

במהלך השנים זכיתי להכרה בארץ ובעולם ולפרסי הצטיינות על עבודתי וזכיתי להציג את עבודותי בכנסים בארץ ובעולם.

לאורך כל הדרך אני פועל לאורם של מספר עקרונות חשובים: התמקצעות תמידית והמשך למידה והתעדכנות שוטפים בכל חידוש ומחקר בתחום הכירורגיה הפלסטית, שמירה על הסטנדרטים הגבוהים ביותר של איכות הטיפול ושל כל חומר בו אני עושה שימוש ומתן יחס אישי וליווי צמוד לכל מטופל ומטופלת.

אני מזמין אתכם לפנות אלי בכל שאלה והתלבטות, לקבלת חוות דעתי המקצועית, לאבחון ולטיפול.

ניתן לתאם הגעה מראש:

בטלפון  054-4607139  |  באימייל  alonliranmd@gmail.com  |  בטופס הפנייה בדף "צור קשר" באתר