הוצאת שתלים והרמת חזה ניתוח הוצאת שתלים והרמת חזה

ניתוח להסרת שתלים בחזה

הוצאת שתלים והרמת חזה

מאז שחר ההיסטוריה האנושית, מסמלים השדיים אצל נשים, בריאות, פריון וכמובן נשיות וחושניות. צלמיות ופסלים שנמצאו באתרים ארכיאולוגים בכל רחבי העולם מתקופות מוקדמות מציגים נשים עם חזה גדול ולעתים אף לא פרופורציונאלי לממדי הגוף הנשי. צורך פסיכולוגי קדום זה של הבלטת החזה הוא כנראה אחת הסיבות שניתוח הגדלת חזה הפך להיות לאחד הניתוחים האסתטיים הפופולאריים והשכיחים ביותר בעולם כיום.

למרות שפרוצדורה זאת נפוצה מאוד בקרב נשים (עשרות מיליוני ניתוחי הגדלת חזה נעשו ברחבי העולם), קיימת כיום מגמה הפוכה - ניתוח הוצאת שתלים מהחזה, במאמר זה ננסה להסביר את הטרנד החדש יחסית, את הסיבות לכך וכיצד הוא מתבצע בפועל.

למידע נוסף לחצו כאן

מהן הסיבות שנשים רבות בוחרות לבצע ניתוח להסרת שתלים בחזה?

יש מספר רב  של סיבות לכך שנשים מחליטות להסיר את השתלים מהחזה:

  • בטחון עצמי – פעמים רבות, ניתוח הגדלת חזה נובע מחוסר ביטחון עצמי בשל דימוי גוף עצמי נמוך, לאחר מספר שנים (בדרך כלל לאחר שהאישה כבר נשואה או אימא לילדים), האישה מרגישה מספיק נוח עם הגוף שלה ואינה מרגישה עוד בצורך בחזה לא טבעי ולעתים לא פרופורציונאלי לגופה.
  • ספורט – נשים שעוסקות בענפי ספורט שונים (ריצה, משחקי כדור, רכיבה על אופניים וכו'), מגלות שחזה גדול עלול להפריע ולהכביד עליהן מאוד בזמן פעילות ספורטיבית. כאשר האישה עוסקת בספורט באופן קבוע, שתלים גדולים מדי, מכבידים, אינם נוחים ומפריעים.
  • שינוי במשקל הגוף – במשך השנים חלים בגוף האישה שינויים רבים עקב דיאטות, הריונות, לידה, הנקה, גיל המעבר ועוד. שינוי זה גורם לכך שלפעמים הגדלת החזה שהייתה מתאימה ופרופורציונאלית לגוף של בחורה צעירה אינה מתאימה יותר לגוף של אישה מבוגרת יותר.
  • שינוי מבנה החזה – בחלוף השנים, משתנה צורת החזה עקב סיבות שונות (לדוגמא - הריון והנקה) וצורתם של השתלים פחות מתאימה לצורת החזה הנוכחית.
  • כאבי גב – כאשר השתלים גדולים מדי ואינם מתאימים לפרופורציות של גוף האישה, זה עשוי לגרום לכאבי גב כרוניים. נשים רבות בוחרות להחליף את השתלים הגדולים בקטנים וקלים יותר או להוציאם לחלוטין.
  • משך זמן השתלים בחזה- השתלים כיום בטוחים לחלוטין ומיוצרים בטכנולוגיות מתקדמות מאוד, אך יחד עם זאת ההמלצה של האיגוד לכירורגיה פלסטית היא להחליף או להוציא את השתלים מהחזה לאחר 10-15 שנים.
  • התכווצות הקופסית – הקופסית הינה רקמת חיבור הנוצרת סביב השתלים באופן טבעי. לפעמים לאורך השנים, הרקמה שנוצרה מתקשה ומתכווצת קרוב לאזור השתל ועשויה לגרום לתחושות של אזור נוקשה ואפילו לכאב.
  • ישנן כיום נשים המוציאות שתלים עקב חשש להיווצרות מחלות אוטואימוניות כתוצאה משתלי הסיליקון. יש לציין כי לא הוכח קשר מחקרי ישיר בין שתלי סיליקון לבין תחלואה הקשורה בשתלים.

מתי מבצעים ניתוח הוצאת שתלים והרמת חזה?

בדרך כלל לאחר הוצאת שתלים רקמת השד מדלדלת, העור מאבד מהגמישות שלו וקיים סיכוי רב שהחזה יצנח (רקמת השד אינה חוזרת למצבה הטבעי לפני הניתוח. כמו כן, גם הגיל עושה את שלו וגם אצל נשים שלא ביצעו הוצאת שתלים קיימת צניחה כלפי מטה של החזה עקב כוח המשיכה והזדקנות הרקמות בגוף (אלו תהליכים רגילים לחלוטין).

מומלץ לשלב הרמת חזה בניתוח הוצאת שתלים בהתאם לכל מקרה, במרבית המקרים מדובר על חזה שטוח או נפול, הפטמות נראות נפולות ופונות כלפי מטה או שלשדיים יש מראה 'מרוקן'.

האם ניתן באותו ניתוח להוציא את השתלים ולבצע הרמת חזה?

בהחלט, בזמן ניתוח הוצאת שתלים ניתן לבצע גם הרמת חזה. במידה ומחליטים לבצע את ניתוח הרמת החזה במועד מאוחר יותר, יש לחכות מספר חודשים בין שתי הפרוצדורות.

האם ניתוח הוצאת שתלים והרמת חזה מבוצע בהרדמה מלאה?

כן, ניתוח מתיחת הוצאת שתלים והרמת חזה מבוצע בהרדמה כללית.

כמה זמן אורך ניתוח הוצאת שתלים והרמת חזה?

משך הזמן של ניתוח הוצאת שתלים והרמת חזה משתנה ממטופלת למטופלת, בהתאם להיקף הניתוח ומורכבותו, הזמן הממוצע של ניתוח הוצאת שתלים הוא כשעתיים.

מהו משך זמן ההחלמה לאחר ניתוח הוצאת שתלים?

תקופת ההחלמה מהניתוח משתנה בין מטופלת אחת לשנייה ובדרך כלל נמשכת בין שבוע לעשרה ימים. לפעמים בימים הראשונים לאחר הניתוח המטופלת עשויה לחוש באי נעימות או כאבים. במקרים הללו אפשר ליטול משככי כאבים להפגת הכאבים. לאחר הניתוח, ניתן לחזור לשגרה היומיומית, ללא ביצוע מאמצים גופניים חריגים, לאחר 6 שבועות ניתן לחזור גם לפעילות גופנית מאומצת.

ד"ר אלון לירן הוא רופא בכיר במחלקה לכירורגיה פלסטית ויחידת הכוויות במרכז הרפואי ע"ש חיים שיבא תל השומר. לד"ר אלון לירן יש ניסיון רב בכל תחומי הכירורגיה האסתטית והטיפולים האסתטיים. ד"ר אלון לירן מקפיד לשמור על יחס אישי עם מטופליו יחד עם מקצועיות ברמה הגבוהה ביותר, החל משלב הייעוץ הראשוני, במהלך הטיפול והמעקב שלאחריו. ד"ר אלון לירן זוכה להערכה מרובה בקרב מטופליו בזכות התמיכה, ההקשבה והרגישות שהוא מגלה.

אם את מעוניינת לקבל אינפורמציה נוספת על הוצאת שתלים והרמת חזה, או טיפולים אסתטיים אחרים, את מוזמנת להתקשר אלינו בטלפון:  054-4607139, לכתוב לנו לכתובת אימייל: alonliranmd@gmail.com או צרו קשר כאן.