ניתוח להוצאת קופסית הוצאת קופסית

ניתוח להוצאת קופסית

 

היווצרות קופסית בשד היא תהליך טבעי לחלוטין - לאחר הכנסת שתלי הסיליקון בניתוח הגדלת חזה, נוצרת סביבם רקמת צלקתית (זאת תגובה רגילה של הגוף על מנת להגן עלינו מכניסת אובייקט חיצוני). מדובר על מנגנון ביולוגי טבעי לחלוטין של הגוף המייצר חיבור בינו לבין האובייקט הזר שהושתל. חשוב לדעת, שהיווצרות קופסית אינה מתרחשת רק בניתוחי הגדלת חזה אלא בכל כניסה של גוף זר לגוף (קוצב לב, פלטינות וכו'). מדובר במצב שגרתי לחלוטין בו רקמות הגוף "עוטפות" את האובייקט הזר.

למידע נוסף לחצו כאן

האם ניתן להרגיש את הקופסית?

במרבית המקרים, רקמת הקופסית רכה למדי ואי אפשר להרגיש אותה במישוש מבחוץ. התקשות הקופסית היא בדרך כלל, כמעט בלתי מורגשת לחלוטין, אך לעתים היא גורמת לשד לתחושת התקשות בזמן מגע. כאשר, רקמת הקופסית שנוצרה מסביב השתל, היא צפופה וקשיחה קשיחה, הקופסית מתכווצת ומתהדקת מסביב לשתל. מצב זה קרוי - התקשות הקופסית והוא עלול לגרום לכאבים מתמשכים, ולעתים רחוקות גם לעיוותים בצורה של השד ומגבלות בטווח תנועה.

מהן הסיבות להתקשות הקופסית?

הסיבות להתקשות הקופסית הן רבות, אך עדיין לא ברור לחלוטין, מהו המנגנון הגורם להתקשות הקופסית אצל אישה מסוימת ואינו מתרחש אצל אישה אחרת. מחקרים מעידים על מספר גורמים שכיחים:

  • נטייה גנטית – רקמות שמצטלקות באופן לא רגיל.
  • שטף דם – שטף דם שנוצר באזור השתל כתוצאה ממכה או טראומה אחרת.
  • נזק לשתל עצמו – כיום, מרבית השתלים אמינים מאוד, אך לעתים נדירות מאוד עלולה להיות בעיה בשתל שעלולה לגרום להתקשות הקופסית.
  • זיהום – זיהום הנוצר עקב הניתוח לאחר הכנסת השתל.

כיצד מאבחנים שאכן יש התקשות בקופסית?

בדרך כלל, מרבית הנשים מדווחות לרופא על תחושת חוסר נוחות וכאבים באזור החזה, לעתים, התחושה חולפת, אך כאשר הכאבים נמשכים ללא הקלה במצב או שיפור מומלץ לאבחן האם אכן יש התקשות בקופסית. בשלב זה, הרופא המטפל יפנה את המטופלת לביצוע צילום חזה על מנת לקבל תמונת מצב מדויקת שתאפשר לדעת איך יש לטפל במקור לכאבים.

מהן הדכרים בהן ניתן לטפל בהתקשות קופסית?

יש מספר דרכים על מנת לטפל בהתקשות הקופסית – ההחלטה מתבצעת בשיתוף בין הרופא והמטופלת, לעתים, ניתן לבצע מספר חתכים קטנים באזור מסביב לשתל ולהסיר חלקים מהקופסית – מטרת הניתוח היא לתת לשתל כמה שיותר מקום. הטיפול היעיל ביותר במקרים של התקשות קופסית הוא ניתוח להוצאת קופסית והוצאת השתלים. ניתוח זה מאפשר הסרה מלאה של רקמה הקופסית באופן אפקטיבי.

מהן האפשרויות לאחר ניתוח להוצאת קופסית?

כיום, מגוון האופציות הוא גדול וניתן לשלב בין מספר אפשרויות על מנת שהמטופלת לא תישאר לאחר הניתוח עם חזה נפול ומראה מדולדל. ניתן לבצע ניתוח הרמת חזה ומילוי השדיים בשומן עצמוני. המראה של החזה יהיה טבעי ומלא. כמו כן, ניתן לבצע השתלת שתלים חדשים, אך יש לקחת בחשבון שבגלל נטייה גנטית התקשות הקופסית עלולה לחזור לאחר תקופה מסוימת.

ד"ר אלון לירן הוא רופא בכיר במחלקה לכירורגיה פלסטית ויחידת הכוויות במרכז הרפואי ע"ש חיים שיבא תל השומר. לד"ר אלון לירן יש ניסיון רב בכל תחומי הכירורגיה האסתטית והטיפולים האסתטיים. ד"ר אלון לירן מקפיד לשמור על יחס אישי עם מטופליו יחד עם מקצועיות ברמה הגבוהה ביותר, החל משלב הייעוץ הראשוני, במהלך הטיפול והמעקב שלאחריו. ד"ר אלון לירן זוכה להערכה מרובה בקרב מטופליו בזכות התמיכה, ההקשבה והרגישות שהוא מגלה.

אם אתם מעוניינים לקבל אינפורמציה נוספת על הוצאת קופסית, או טיפולים אסתטיים אחרים, אתם מוזמנים להתקשר אלינו בטלפון:  054-4607139, לכתוב לנו לכתובת אימייל: alonliranmd@gmail.com או צרו קשר כאן.