ניתוח לעיצוב הפות ניתוח הקטנת שפתי הפות

ניתוחי פות

אחת הנישות הפופולריות ביותר בניתוחים פלסטיים, היא זו שמטפלת בפן האסתטי של איברים נשיים וגבריים מובהקים כגון החזה והשדיים (אצל נשים וגברים כאחד), האשכים והווגינה.
הסיבה לכך היא, ההשפעה הגדולה שיש לאיברים הללו על הביטחון העצמי, דימוי הגוף ומידת הנינוחות והחופשיות בקיום פעילות מינית, לבישת בגדים צמודים או בגד ים ואפילו בביצוע פעילות ספורטיבית.
בנוסף לכך, ישנם מקרים בהם פגם מבני או גודל חריג של איבר, גם אם אינו מהווה בעיה רפואית בפני עצמו, עלול לגרום נטייה לגירויי עור שונים כגון פטרת, דלקות, או גרד, משום שצורתו מקשה לשמור על היגיינה מספקת וקפלי העור צוברים תחתם יותר לכלוך והפרשות.
ניתוח לעיצוב הפות מספק מענה לכל הסוגיות הללו, עבור נשים שאינן מרגישות בנוח עם מראה הווגינה שלהן וחשות שהדבר פוגע בהתנהלותן בחיי היום-יום ובמידת ההנאה המינית שלהן.

 

סיבות נפוצות לניתוחים וגינליים אסתטיים

הפות הוא איבר עשיר ברקמות רכות, שמושפעות בקלות מהכוחות החזקים המופעלים עליהן ומהמתיחה שנדרשת מהן במהלך הריונות ולידות וגם, כתוצאה מתהליכי בלייה טבעיים שמתרחשים עם הגיל.
כל אלה יוצרים פגמים אסתטיים כגון רפיון וצניחה של הרקמות, אובדן נפח הגורם לדלדול והתארכות או לא-סימטריה בין השפתיים, ולהרחבה של הנרתיק.
חוסר איזון ויזואלי (ברקמות החיצוניות של הפות) וירידה בתחושה ובהנאה מיחסי מין (עקב התרחבות הנרתיק), הם הגורמים העיקריים שמביאים נשים לפנות לניתוחים אסתטיים וגינליים.ישנם גם מקרים של הגדלה של שפתי הפות או אסימטריה שלהן שהן מולדות או קורות בגיל צעיר וללא גורמים אחרים.

 

דברים שאפשר לתקן על ידי עיצוב הפות

חלק גדול מהנשים הפונות לניתוח, מוטרדות ממראה שפתי הפות ואכן, לשפתיים יש חלק משמעותי בנראותו של האיבר. גודלן, צורתן והפרופורציה שבין השפתיים הקטנות לשפתיים הגדולות וביניהן לבין שאר חלקי האיבר, מכתיבים במידה רבה את האסתטיקה שלו.
לכן, אחד ההליכים הנפוצים בתחום הוא ניתוח להקטנת שפתי הפות, וליתר דיוק, ניתוח הקטנת שפתי הפות הקטנות (כלומר, הפנימיות). במקביל אליו, הרבה פעמים מעצבים גם את השפתיים הגדולות (החיצוניות) וממלאים אותן באמצעות הזרקת שומן עצמוני, על מנת לייצר פרופורציות מאוזנות ואסתטיות בין שני זוגות השפתיים.

ישנן טכניקות שונות לניתוח עיצוב שפתי הפות, אני משתמש בטכניקה שלא מותירה צלקת בשפה החיצונית ומאפשרת שימור תחושה מלא.

 

מטרות ניתוח שפתי הפות

  • הקטנת שפתי הפות הפנימיות שהפכו ארוכות ומדולדלות
  • עיבוי ומילוי השפתיים החיצוניות כשהן דקות ונפולות
  • תיקון א-סימטריה של כל אחד מצמדי השפתיים
  • עיצוב צורת וגודל שני צמדי השפתיים בצורה הרמונית ופרופורציונית

 

משך הניתוח וההחלמה

ניתוחים אסתטיים וגינליים מבוצעים תחת הרדמה כללית ונמשכים בדרך כלל כשעהבממוצע.
ברוב המקרים, האישה משוחררת הביתה שעות ספורות לאחר הניתוח עם המלצה למנוחה בבית במשך יומיים-שלושה ולאחר מכן, יכולה לשוב לשגרת חיים רגילה, תוך הקפדה על כמה דברים עיקריים במשך 4-6 שבועות:

  • הימנעות מפעילות מאומצת כגון הרמת או סחיבת משאות כבדים וביצוע פעילות גופנית
  • הימנעות מקיום יחסי מין
  • הימנעות מכניסה לים, לבריכה או למקווי מים ציבוריים אחרים כגון סאונה או ג'קוזי, כדי למנוע זיהומים, במשך 4 שבועות לאחר הניתוח.
  • הקפדה יתרה על היגיינה באזור הניתוח – יש לרחוץ את המקום במים וסבון ולהימנע משימוש בחומרי חיטוי אגרסיביים, המייבשים את העור ומגרים אותו.

 

שמי דר' אלון לירן, רופא בכיר במחלקה לכירורגיה פלסטית ויחידת הכוויות במרכז הרפואי ע"ש חיים שיבא תל השומר.
כאחד המנתחים המובילים בארץ ובעולם לניתוחים מורכבים של שינוי מין ולניתוחים משחזרים, אני בעל ניסיון רב בטכניקות ניתוח מתקדמות וחדשניות.
בנוסף לתת-התמחויות אחרות שעשיתי, השתלמתי והתמחיתי במילאנו, בטכניקות המתקדמות ביותר הקיימות כיום בניתוחים לעיצוב הפות.

אני מאד מודע לרגישות הגבוהה ולמבוכה שכרוכה לא פעם בהליכים רפואיים הנוגעים לאיברים אינטימיים, ומקפיד על ליווי אישי, שיחה קשובה ומכילה, יחס חם ומקצועי, וסביבה המאפשרת פרטיות מלאה לאורך כל שלבי התהליך, החל משיחת הייעוץ והבדיקות המקדימות, ועד השחרור הביתה לאחר הניתוח.

אם את מחפשת כירורג פלסטי מנוסה, אמין, מקצועי וקשוב לרצונותייך ולצרכייך האישיים, אני מזמין אותך ליצור קשר ולתאם פגישת היכרות וייעוץ.

ניתן ליצור קשר:

בטלפון:  054-460-7139 | באימייל: alonliranmd@gmail.com | או באמצעות מילוי פרטים כאן