הקטנת מצח גבוה ניתוח הקטנת מצח

מתיחת מצח

ניתוחים לעיצוב, הקטנת, או מתיחת מצח

הפנים שלנו הם עתירי שרירים, בעיקר כשלוקחים בחשבון את השטח הקטן שלהם ביחס לשאר הגוף: 43 מתוך כ- 640 השרירים שיש בגופנו, אחראים לתנועות איברי הפנים.

מהרגע בו אנו נולדים ועד יום מותנו, שרירי הפנים כמעט שאינם נחים לעולם (מלבד בזמן שינה עמוקה או הרפיה מכוונת) וכל הבעת פנים מפעילה לפחות שניים מתוכם ובדרך כלל, יותר.

לאור כל זאת, קל להבין מדוע שרירים אלה נשחקים ומתבלים מהר יותר ביחס לאחרים ומדוע הם הראשונים להסגיר את גילנו.

המצח והגבות הממוקמות עליו, הם מהפעילים ביותר באיברי הפנים ומשתתפים כמעט בכל הבעה. כולנו מכירים את קמטי ההבעה הניכרים במצח ורבים מאתנו מעוניינים למתן אותם ולעכב את התפתחותם.

עולם הרפואה האסתטית בימינו מאפשר לעשות זאת ביעילות רבה במגוון אמצעים כגון הזרקות בוטוקס, חומצה היאלורונית, מזותרפיה ועוד, אך ישנם מקרים שבהם ניתן להשיג תוצאות משמעותיות רק באמצעות ניתוח מצח.

סיבה נוספת המביאה אנשים אל הפלסטיקאי היא חוסר שביעות רצון מפרופורציות וממדים מסוימים בפניהם או בגופם. גם כאן, עקב היותם של הפנים כרטיס הביקור שלנו וחשופים לעיני כל, ניתוחים מעצבים הם פופולריים במיוחד באיברי הפנים, וביניהם – במצח.

מאמר זה סוקר שני סוגים מרכזיים של ניתוחי מצח:

  • כאלה שמטרתם היא עיצוב מצח או פיסול שלו מחדש ובמילים אחרות, ניתוחים הממוקדים בשינוי צורתו הכללית של המצח והפרופורציות שלו ביחס לשאר הפנים.
  • כאלה שמטרתם הקניית מראה צעיר ורענן יותר למצח מקומט ומדולדל, כלומר, ניתוחים הממוקדים במילוי ובהעלמת קמטים ובמתיחת רקמות כמו עור נפול או שרירים רפויים.

 

הקטנת מצח גבוה ועיצוב קווי המתאר של המצח

ישנן כמה סיבות בגללן אנשים מעוניינים בביצוע ניתוח הקטנת מצח. הנפוצה שבהן, היא קו שיער גבוה היוצר מצח גבוה, שתורם למראה מקריח ולחוסר איזון בפרופורציות הפנים.

במקרה כזה ניתן לבצע ניתוח להורדת קו השיער על ידי ביצוע חתך בקרקפת והסטתה כלפי מטה (לכיוון הפנים) ובמקביל, הסרת עור מיותר מהמצח. אין לבלבל זאת עם השתלת שיער, שהיא הליך רפואי שונה לחלוטין.

הקטנת מצח מבוקשת על ידי נשים וגברים כאחד אך אצל גברים יש לקחת בחשבון את הנטייה המוגברת להתקרחות עם הגיל, אשר ממשיכה גם לאחר הניתוח.

סיבה נוספת לפנייה לניתוח מעצב של המצח, היא הקניית מאפיינים נשיים יותר למצח גברי, ולהיפך.
באופן כללי, מצח גברי הוא רחב ושטוח יותר ממצח נשי ובעל עצמות גבה בולטות יותר.
במקרים בהם מבקשים להקנות מראה נשי או גברי יותר לפנים, יש לעיצוב המצח תפקיד חשוב בהשגת התוצאה הרצויה.

בניתוחים מסוג זה נדרשים כישורים מעולים של המנתח, שמעבר לידע מקצועי, ניסיון, ומיומנות ידיים גבוהה, צריך להיות בעל עין חדה מאד, הבנה מעמיקה באסתטיקה ובפרופורציות, ומיומנות רבה בפיסול ועיצוב תווי פנים.


ניתוחים להצערת מראה המצח

בקטגוריה זו נמצאים ניתוחי מתיחה והרמה של המצח. הם יכולים להיות חלק מהליך ניתוחי רחב היקף של מתיחת פנים מלאה, או לעמוד בפני עצמם, כאשר, במקרים רבים הם מבוצעים בד בבד עם הרמת גבות, שכן, אלה מהוות חלק מהמצח וצניחתן תורמת למראה הנפול והעייף של החלק העליון של הפנים.

סוג ניתוחים זה מקנה למצח מראה חלק, רענן וחיוני, מורם וגבוה יותר, ומעלים גם קמטים עמוקים, שטיפולים פחות פולשניים אינם מצליחים להעלים. לפעמים משלימים את הניתוח באמצעות טיפולי הזרקה ומילוי שונים, לקבלת תוצאה מיטבית ולשמירה על התוצאות לטווח ארוך.

 

דר' אלון לירן מטובי המומחים בישראל לניתוחים אסתטיים, לניתוחים להתאמה מגדרית ולמיקרוכירורגיה

שמי דר' אלון לירן – בוגר לימודי רפואה בבית הספר לרפואה של אוניברסיטת תל אביב ומומחה בכירורגיה פלסטית.

מאחוריי הכשרה נרחבת ביותר וניסיון קליני עשיר, שלאורכו פגשתי וטיפלתי במגוון עצום של מצבים קליניים ושל מטופלים.

המסלול המקצועי שלי מתפרש על שנות ותק רבות, במהלכן נטלתי חלק בעבודות, בהליכים ניתוחיים ובמחקרים רפואיים בארץ ובעולם.

עבודתי מוערכת וזכתה להכרה נרחבת ולפרסים מטעם איגודי רפואה שונים בישראל ומחוצה לה, וגם כיום אני משלב בין תפקידי כרופא בכיר במחלקה לכירורגיה פלסטית ויחידת הכוויות במרכז הרפואי תל השומר לבין שיתופי פעולה עם מנתחים בחו"ל.

כדי להבטיח תוצאות אופטימליות וטיפול מקצועי ומיומן מהטובים הקיימים כיום בארץ ובעולם, אני מזמין אתכם לפנות אלי לייעוץ, אבחון וקביעת תכנית טיפול:

בטלפון  054-4607139  |  באימייל  alonliranmd@gmail.com  |  או בטופס הפנייה בדף "צור קשר" באתר