טיפול מקצועי מתיחה בבטן התחתונה

מתיחת בטן תחתונה

אחד הניתוחים האסתטיים הפופולאריים ביותר בישראל כיום (וכמובן גם בעולם כולו) בשנים האחרונות, הוא ניתוח מתיחת בטן. עלייתן של הרשתות החברתיות גרמו לכך שאנו מצלמים את עצמנו ואת המשפחה והחברים כמעט בכל אירוע – חלק גדול מהצילומים נעשים בבריכת השחייה או בחוף הים, שם בדרך כלל אנו מצטלמים בבגדי ים או בלבוש מינימלי אחר... בניגוד לצילומי פנים, בהם אנשים משתמשים בפילטרים על מנת להסוות את הקמטים או סימני הגיל, בטן רופסת הרבה יותר קשה להסתיר. מתיחת בטן תחתונה, נועדה בדיוק לענות על צורך זה ולגרום לאנשים להיראות במיטבם. (גם בצילומים גם במציאות).

למידע נוסף לחצו כאן

מה הסיבות לכך שהבטן הופכת להיות רופסת?

יש מספר סיבות לכך שבמהלך השנים אזור הבטן נהיה רופס ונפול. תנודות במשקל- עליה במשקל גורמת להצטברות שומן ועיבוי דופן הבטן. עליה  וירידה ייגרמו לעודפי עור ונפילה של ”סינר ביטני“.

הריונות- מתיחה של העור בבטן וריפיון שרירי הבטן ( רקטוס אבדומיניס) אצל נשים הצטברות השומן והקפלים היא בדרך כלל באזור הבטן התחתונה ואילו אצל הגברים השומן נאגר באזור המותניים וקיר הבטן.

למי מתאים לבצע ניתוח מתיחת בטן?

  • היריון – נשים רבות לאחר ההיריון מבצעות ניתוח מתיחת בטן, חשוב לדעת שאם מתכננים היריון נוסף, עדיף לדחות את הניתוח לאחריו.
  • ירידה חדה במשקל – לאחר ירידה חדה במשקל עלולים להיווצר קפלי עור רבים וניתן להסירם בניתוח.
  • קיצור קיבה – לאחר ניתוח קיצור קיבה, בדרך כלל חלה ירידה חדה במשקל ולכן מטופלים רבים בוחרים לבצע ניתוח מתיחת בטן.

מהו ניתוח מתיחת בטן?

במהלך ניתוח מתיחת בטן מסירים את עודפי השומן והעור של דופן הבטן המרכזית והתחתונה ומותחים את הבטן העליונה מטה.  הנמצאים בשכבת השרירים העמוקה. בנוסף פעולה מרכזית בניתוח זה הינה הידוק של מעטפת השריר על ידי תפירה אשר מעניקה לבטן מראה מהודק ושטוח. לאחר הרמת דופן הבטן מחזקים את שרירי הבטן ע"י תפירת מעטפת השרירים, וכן מתקנים נקודות חולשה בדופן הבטן. בזמן הניתוח ניתן גם לבצע מספר פעולות נוספות כמו שאיבת שומן מהירכיים, המותניים והבטן התחתונה, ניתן גם לטפל בצלקות ובבקעים. פעמים רבות נהוג לשלב גם מתיחת ירכיים או הרמת עכוזים.

האם הניתוח מבוצע בהרדמה מלאה?

כן, ניתוח מתיחת בטן מבוצע בהרדמה כללית.

כמה זמן אורך ניתוח מתיחת בטן?

משך הזמן של ניתוח מתיחת בטן משתנה ממטופל למטופל, בהתאם להיקף הניתוח ומורכבותו הזמן הממוצע של ניתוח מתיחת בטן הוא כשעתיים וחצי בערך.

מהו משך זמן ההחלמה מהניתוח?

לאחר הניתוח, המטופל נדרש להשגחה בבית החולים למשך 24 שעות ולאחר מכן דרושה מנוחה של מספר ימים בבית, חזרה לפעילות מלאה למעט פעילות פיזית מאומצת צפויה כשבועיים לאחר הניתוח.בדכ נשארים נקזים למשך 4-10 ימים. חזרה לפעילות מאומצת כולל ספורט לאחר כ 6 שבועות.

איזה בדיקות והכנות צריך לבצע לפני ניתוח מתיחת בטן?

יש להפסיק לעשו כ-3 שבועות לפני הניתוח, כמו כן יש לבצע מספר בדיקות סטנדרטיות (כמו לפני כל ניתוח אחר בהרדמה מלאה): בדיקות דם, צילום חזה, א.ק.ג ובדיקות נוספות שהרופא ימליץ עליהן.( אולטראסאונד לדופן הבטן לשלול בקעים).

ד"ר אלון לירן הוא רופא בכיר במחלקה לכירורגיה פלסטית ויחידת הכוויות במרכז הרפואי  ע"ש חיים שיבא תל השומר. לד"ר אלון לירן יש ניסיון רב בכל תחומי הכירורגיה האסתטית והטיפולים האסתטיים. ד"ר אלון לירן מקפיד לשמור על יחס אישי עם מטופליו יחד עם מקצועיות ברמה הגבוהה ביותר, החל משלב הייעוץ הראשוני, במהלך הטיפול והמעקב שלאחריו. ד"ר אלון לירן זוכה להערכה מרובה בקרב מטופליו בזכות התמיכה, ההקשבה והרגישות שהוא מגלה.

אם אתם מעוניינים לקבל אינפורמציה נוספת על מתיחה בבטן התחתונה, או טיפולים אסתטיים אחרים, אתם מוזמנים להתקשר אלינו בטלפון:  054-4607139, לכתוב לנו לכתובת אימייל: alonliranmd@gmail.com או צרו קשר כאן.