מומחה להזרקת שומן עצמי פרוצדורה יתרונות חסרונות

מומחה להזרקת שומן עצמי

הזרקת שומן עצמי, המכונה גם השתלת שומן או העברת שומן, הוא הליך כירורגי קוסמטי הכולל הסרת שומן מאזור אחד בגוף והעברתו לאזור אחר הדורש יותר נפח. הטכניקה צברה פופולריות בשנים האחרונות בזכות הרבגוניות והתוצאות בעלות המראה הטבעי. וכן, בזכות מחקרים רבים אשר מצאו כי בתהליך התבגרות של הגוף ועור הפנים, חלה התרוקנות של הרקמות התת עוריות אשר מובילה לצניחה של העור. בשל כך, הגישה השתנתה מריקון למילוי.

כך לדוגמה בניתוח עפעפיים, בעבר היה נהוג להוציא את השומן התת עורי בעפעף התחתון, אך כיום הגישה אומרת לנייד שומן מהאזור בו קיים עודף ולהזריק אותו לאזור בו קיים חוסר.

מהו הליך הזרקות שומן עצמי?

ההליך יכול להתבצע בהרדמה מקומית או כללית, בהתאם להיקף הניתוח. ניתן לבצע את ההליך במהלך ניתוח שאיבת שומן כאשר מסירים שומן בדרך כלל מהבטן, הירכיים או הישבן. לאחר מכן השומן מעובד ומוזרק לאזור המיועד, כגון פנים, שדיים או ישבן, כדי לשפר את הנפח. ניתן כאמור, לבצע את ההליך במרפאה תחת הרדמה מקומית, באמצעות מכשיר ייעודי למטרה זו.

הזרקת שומן עצמי היא טכניקה רב-תכליתית שיכולה לשמש למגוון הליכים קוסמטיים. לדוגמה, ניתן להשתמש בו כדי לשפר את גודל וצורת השדיים או הישבן, למילוי קמטים וקמטוטים בפנים, או להשבת נפח לאזורים בגוף שאיבדו שומן עקב הזדקנות או ירידה במשקל.

יתרונות וחסרונות בהזרקת שומן עצמי

אחד היתרונות העיקריים של הזרקת שומן עצמי הוא בכך שנעשה שימוש ברקמה של המטופל עצמו ללא הצורך להשתמש בגופים או חומרים זרים שאינם מגוף המטופלת, וכך הסיכון לתגובות אלרגיות או דחייה כלשהי הולך וקטן. בנוסף, ההליך יכול לספק תוצאות ארוכות טווח, שכן תאי השומן המועברים מסוגלים לבסס אספקת דם ולהשתלב ברקמות שמסביב.

שימוש ברקמה של המטופל עצמו מביא לתוצאה טבעית יותר. כמו כן, ההליך הוא פולשני במידה מועטה וניתן לבצע אותו בהרדמה מקומית, מפחית את הסיכון לסיבוכים ומפחית את זמן ההחלמה.

עם זאת, חשוב לציין שלא כל תאי השומן המוזרקים ישרדו והשומן עלול להיקלט בצורה לא שווה, כמו כן, צפויה כמות מסוימת של אובדן נפח לאורך זמן עקב ספיגה של השומן העצמי. על המטופלים להיות בעלי ציפיות ריאליות לגבי תוצאות ההליך ולהבין כי ייתכן שיידרשו מספר פגישות כדי להשיג את התוצאה הרצויה באמצעות הזרקות שומן נוספות.

כמו בכל הליך כירורגי, ישנם כמה סיכונים וסיבוכים אפשריים הקשורים להזרקת שומן עצמית. אלה עשויים לכלול זיהום, דימום,שטפי דם, אסימטריה ואי-סדירות בקווי מתאר.שכיחות סיבוכים אלה נמוכה ביותר ניתן למזער סיכונים אלו על ידי בחירת מנתח פלסטי מוסמך ומנוסה המשתמש בטכניקות כירורגיות מתאימות ומקפיד על פרוטוקול בטיחות מתאים.

 

ד"ר אלון לירן הינו רופא בכיר במחלקה לכירורגיה פלסטית ויחידת הכוויות במרכז הרפואי שיבא תל השומר, בעל ניסיון עשיר בכל תחומי הכירורגיה האסתטית, הטיפולים האסתטיים והכירורגיה המשחזרת. זאת תוך שימוש במוצרים המובילים והאיכותיים ביותר בשוק העומדים בדרישות ובתקנים של איכות המחמירים ביותר.

כאן במרפאה שומרים על רמת מקצועיות גבוהה על מנת להגיע לתוצאות מצוינות תוך יחס אישי ותקשורת באופן רציף עם המטופלים. לכן, במידה ותחליטו לבצע הזרקות שומן עצמי, תקבלו ליווי אישי החל משלב הייעוץ הראשוני, בחירת הטיפול המתאים, והמעקב אחריו.

צרו קשר במספר 054-4607139.