טיפול לייזר לקמטים בקלות וביעילות

טיפול לייזר לקמטים

 

לאורך השנים, ככל שאנחנו מתבגרים, ניתן לראות את סימני הזמן על הפנים שלנו. אחד הסימנים המובהקים ביותר לתהליך זה, הם הופעתם של קמטים – בסוף שנות השלושים ותחילת הארבעים, מתחילים לצוץ להם קמטים ראשונים, בדרך כל הם מעטים ואינם עמוקים, אך ככל שהשנים חולפות הקמטים הולכים ומתרבים ואף מעמיקים.

למידע נוסף לחצו כאן

מהן הסיבות להיווצרות קמטים?

במשך השנים, חל תהליך הזדקנות טבעי הגורם לאובדן גמישות בעור של רקמות החיבור והשרירים. כאשר העור מאבד את גמישותו ואת חיוניותו, מתרחש גם תהליך נוסף של בו הרקמה התת עורית מתדלדלת ויש אובדן של נפח בפנים. התהליכים הללו גורמים להיווצרות קמטים ושקעים בעור הפנים. במהלך שנות חיינו, יש ירידה בנפח השומן ונפילת הרקמות. ייצורם של הקולגן והאלסטין בשכבת העור מצטמצם באופן דרסטי, עור הפנים, מאבד מהגמישות והחיוניות ולפיכך העור שלנו נהיה פגיע יותר לנזקים סביבתיים. הידלדלות הקולגן יוצרת שקעים וקמטים באזור הלחיים המצח והצוואר.

מהם הגורמים המזרזים הזדקנות של עור הפנים והופעת קמטים בגיל צעיר?

קיימות מספר סיבות להופעת קמטים בעור הפנים:

  1. עישון – מחקרים רבים מצביעים על קשר הדוק שיש קשר הדוק בין הזדקנות עור הפנים והופעת קמטים לעישון.
  2. תזונה לא נכונה – מזונות מעובדים, מחסור בוויטמינים ותזונה לא נכונה יכולים להשפיע לא רק על הבריאות אלא גם על המעטפת החיצונית שלנו, כלומר על עור הפנים והגוף.
  3. חשיפה רבה לקרני השמש – כיום, כמעט כל אחד יודע על ההשפעות ההרסניות של קרינת השמש על עורנו. קרינת השמש משמשת כזרז להופעת סרטן, מחלות עור שונות וכמובן גם קמטים – על מנת להפחית את הסכנה חובה להשתמש באמצעי מיגון (כובע רחב שוליים, משקפי שמש, וקרם הגנה).
  4. גנטיקה – התורשה משחקת תפקיד חשוב מאוד בתהליך הזדקנות העור. לכל אחד מאיתנו מבנה עור שונה המשפיע על הנראות שלו לאורך השנים.

איך אפשר לשפר את מצב העור ולהחליק את הקמטים?

כיום, קיימות מספר רב של אפשרויות לטיפול בעור הפנים (ניתוח מתיחת פנים, פילינג, הזרקת חומצה היאלורונית, הזרקת בוטוקס ועוד), אחת השיטות היעילות ביותר היא טיפול לייזר. אולם, חשוב לוודא שהטיפול יבוצע ע"י איש מקצוע בעל ניסיון בתחום – ללא הכשרה מתאימה וניסיון בתחום, הנזק כתוצאה מטיפול לא נכון עלול להיות רב. 

טכנולוגיית הלייזר מאפשרת טיפול המותאם באופן אישי. הטכנולוגיה הייחודית מאפשרת חדירה לעומק באזורים שונים של הפנים, בהתאם לצרכים של כל מטופל או מטופלת. כך שגם באזורים בהם יש קמטים בעומקים שונים ניתן לקבל טיפול ממוקד ומדויק. לאחר הטיפול בלייזר, החזרה לשגרה היא מהירה לעומת שיטות טיפול אחרות (ניתוח מתיחת פנים).

אחרי כמה זמן אפשר להבחין בתוצאות של טיפול בלייזר לקמטים?

בדרך כלל ניתן לראות תוצאה ראשונית לאחר 3-5 ימים . שכבת התאים מתקלפת וחושפת את העור החדש, בנוסף לכך הטיפול בלייזר חודר לשכבות העור העמוקות וגורם לגירוי וזירוז יצרת קולגן חדש. התוצאה תיראה במיטבה לאחר מספר חודשים.

ד"ר אלון לירן הוא רופא בכיר במחלקה לכירורגיה פלסטית ויחידת הכוויות במרכז הרפואי ע"ש חיים שיבא תל השומר. לד"ר אלון לירן יש ניסיון רב בכל תחומי הכירורגיה האסתטית והטיפולים האסתטיים. ד"ר אלון לירן מקפיד לשמור על יחס אישי עם מטופליו יחד עם מקצועיות ברמה הגבוהה ביותר, החל משלב הייעוץ הראשוני, במהלך הטיפול והמעקב שלאחריו. ד"ר אלון לירן זוכה להערכה מרובה בקרב מטופליו בזכות התמיכה, ההקשבה והרגישות שהוא מגלה.

אם אתם מעוניינים לקבל אינפורמציה נוספת על טיפול לייזר לקמטים, או טיפולים אסתטיים אחרים, אתם מוזמנים להתקשר אלינו בטלפון:  054-4607139, לכתוב לנו לכתובת אימייל: alonliranmd@gmail.com או צרו קשר כאן.