השטחת חזה טיפול מקצועי

השטחת חזה

ניתוח השטחת חזה - גינקומסטיה

אחת התופעות שגברים רבים אינם נוטים לדבר עליה, הינה הגדלה של חזה גברי ויצירת מראה נשי לחזה. (גינקומסטיה). תופעה זו גורמת לבעיות דימוי עצמי ולקשיים חברתיים רבים. בני נוער וגברים חשים במבוכה רבה כאשר הם מחליפים בגדים בחדרי הלבשה ציבוריים, בזמן חשיפת פלג הגוף העליון בחוף הים או בבריכה וגם בעת יצירת מערכת יחסים אינטימיים. הבעיה אינה רק אסתטית אלא יכולה לגרום גם לבעיות נוספות (כאבים בחזה, התפתחות סרטן שד, סרטן האשכים ובעיות נפשיות שונות).

למידע נוסף לחצו כאן

מהן הסיבות לצמיחת חזה נשי (גינקומסטיה) אצל גברים?

בעולם המדעי, מתבצעים מחקרים רבים על מנת להסביר מהם הגורמים לצמיחת חזה נשי אצל גברים, לא תמיד הגורמים לכך ברורים וחד משמעיים, אך החוקרים מצביעים על מספר סיבות של הופעה חזה נשי אצל גברים:

  • ברוב המקרים הסיבה לא ידועה
  • חוסר איזון בהורמונים – לעתים קיים חוסר איזון בהורמוני המין (עלייה באחוז האסטרוגן יחסית להורמון הזכרי טסטוסטרון).
  • תרופות וסטרואידים - ב-10%–25% מהמקרים של גינקומסטיה נמצא שהגורמים לכך הם תרופות וסטרואידים.
  • תזונה – מחקרים מצביעים על חומרים כימיים שונים הנמצאים במזון מתועש ועלולים לגרום לתופעה.
  • השמנת יתר – עקב היעדר פעילות ספורטיבית ותזונה לקויה, גברים רבים סובלים מהשמנת יתר, הגורמת להצטברות שומנים באזור החזה ולמראה חזה נשי.
  • עישון גראס
  • שתיית/ אכילת תכשירי חלבון ומאכלי טופו למיניהם
  • האם התופעה יכולה לחלוף מעצמה?

התופעה ידועה גם אצל תינוקות ובדרך כלל חולפת מאליה, גם אצל מתבגרים יש לעתים צמיחת חזה נשי הנובעת משינויים הורמונליים ומומלץ לבצע בדיקות אצל רופא על מנת לברר מהו מקור הבעיה. כאשר אדם מבוגר סובל מהתופעה זמן ממושך, כנראה שהתופעה לא "תיעלם" כך סתם. יש להבין מה הסיבה והאם ניתן לפתור זאת באמצעות תרופות או במקרה הצורך לבצע ניתוח ע"י רופא מומחה בתחום. לרוב ממתינים שנתיים מהופעת התסמינים לפני שחושבים על ניתוח כי לרוב עד שנתיים זה יכול לחלוף לבד.

מה מתרחש בניתוח?

ישנן טכניקות ניתוחיות שונות לטיפול בגניקומסטיה החל  הטכניקה תלויה בגודל ומבנה השד, כמות הרקמה השומנית לעומת בלוטת השד, עודפי העור ומבנה הגוף הכולל. זה מתחיל משאיבת שומן, חתך סביב העטרה, חתך בכפל התת שדי ועד DOUBLE INCISION FREE NIPPLE במקרי קיצון. בניתוח גינקומסטיה  בטכניקה של שאיבת שומן כורתים את הרקמות הגורמת לניפוח השד. לפעמים מבצעים שאיבת שומן מקומית. בשלב הראשון מתבצעת שאיבת שומן מאזור השד באמצעות נקבים קטנטנים באזור החזה. לאחר מכן, המנתח בודק האם נותרה רקמה של בלוטת שד באזור שנמצא מתחת לאזור הפטמה. אם נותרה רקמה, מתבצעת כריתה בחלקה התחתון של העטרה. שיטה נוספת היא ביצוע חתך בצד החזה בנקודה בה נשאב השומן.

מהן ההכנות הנדרשות לפני ניתוח גינקומסטיה?

כמו לפני כל ניתוח בהרדמה מלאה יש לבצע בדיקה גופנית כללית ובדיקות דם. לפני ניתוח גינקומסטיה יש לבצע גם בדיקות הורמונליות ובדיקת אנדוקרינולוג.

האם הניתוח מבוצע בהרדמה מלאה?

כן, ניתוח גינקומסטיה מבוצע בהרדמה כללית מלאה.

כמה זמן אורך ניתוח גינקומסטיה?

ניתוח גינקומסטיה משתנה ממטופל למטופל, בהתאם להיקף הניתוח ומורכבותו, הזמן הממוצע של ניתוח גינקומסטיה הוא כשעתיים.

מהו משך זמן ההחלמה לאחר הניתוח?

תקופת ההחלמה מהניתוח משתנה בין מטופל אחד לשני ובדרך כלל נמשכת מספר ימים. לעתים, בימים הראשונים לאחר הניתוח המטופל עשוי לחוש באי נעימות וכאבים. במקרים הללו ניתן ליטול משככי כאבים להפגת הכאבים. לאחר הניתוח, ניתן לחזור לשגרה היומיומית, ללא ביצוע מאמצים גופניים חריגים, לאחר כחודש וחצי ניתן לחזור גם לפעילות גופנית מאומצת. כמו כן, מומלץ בשבועות הראשונים שלאחר הניתוח להימנע מהרמת חפצים כבדים.

ד"ר אלון לירן הוא רופא בכיר במחלקה לכירורגיה פלסטית ויחידת הכוויות במרכז הרפואי ע"ש חיים שיבא תל השומר. לד"ר אלון לירן יש ניסיון רב בכל תחומי הכירורגיה האסתטית והטיפולים האסתטיים. ד"ר אלון לירן מקפיד לשמור על יחס אישי עם מטופליו יחד עם מקצועיות ברמה הגבוהה ביותר, החל משלב הייעוץ הראשוני, במהלך הטיפול והמעקב שלאחריו. ד"ר אלון לירן זוכה להערכה מרובה בקרב מטופליו בזכות התמיכה, ההקשבה והרגישות שהוא מגלה.

אם אתם מעוניינים לקבל אינפורמציה נוספת על ניתוח השטחת חזה, או טיפולים אסתטיים אחרים, אתם מוזמנים להתקשר אלינו בטלפון:  054-4607139, לכתו חנו לכתובת אימייל: alonliranmd@gmail.com או צרו קשר כאן.