כמה עולה הוצאת שתלי סיליקון הסרת שאריות סיליקון

הסרת שתלי סיליקון

הוצאת שתלי סיליקון

בעשורים האחרונים חלה עלייה חדה במספר הנשים המבצעות ניתוח להגדלת חזה והוא נחשב לאחד הניתוחים האסתטיים השכיחים ביותר בקרב נשים בכל רחבי העולם. במשך השנים, בוצעו עשרות מיליוני ניתוחי הגדלת והרמת חזה וכנראה שמגמה זו לא תיפסק בקרוב. התוצאות של הניתוח מעניקות לנשים ביטחון עצמי רב והערכה עצמית גבוהה יותר בשל המשמעות הרבה שיש לחזה הנשי בתרבות האנושית כבר משחר האנושות. אך למרות העלייה בניתוחים קיימת מגמה הפוכה של הסרת שתלי סיליקון מהחזה. במאמר זה ננסה להסביר מהן הסיבות הרפואיות והאסתטיות לכך.

למידע נוסף לחצו כאן

מהן הסיבות שיש לבצע הוצאת שתלי סיליקון?

  • משך הזמן בו השתלים נמצאים בחזה – המלצת האיגוד לכירורגיה פלסטית היא להחליף או להוציא שתלים לאחר 10-15 שנים. בעבר השתלים יוצרו מחומרים פחות מתקדמים ויש חשש לבליה ושחיקה של השתלים בשל עייפות החומר שעלול להוביל לקרעים זעירים בשתלים. לעתים השתלים "מזיעים" סיליקון ולמרות שהדבר אינו מסוכן הוא מקנה תחושה לא נעימה לאישה (תחושה שהשתל פתוח ונוזל).
  • קרע בשתל או דליפה –היא תופעה נדירה מאוד, אך לעתים רחוקות מתגלה קרע בשתל. במקרים חריגים אלו יש להוציא את השתל ולנקות היטב את הסיליקון מתוך הגוף.
  • התקשות הקופסית – הקופסית היא רקמת חיבור הנוצרת סביב השתל באופן טבעי. לעתים, במשך השנים, הרקמה שנוצרת מתכווצת ומתקשה בסמוך לשתל ועלולה לגרום לתחושה של נוקשות כאב ואף עיוות של השד .
  • שינויים במבנה החזה – במשך השנים הגוף משתנה מסיבות שונות - הריונות ולידות, עליה וירידה במשקל, שינויים הורמונלים וכו ואז יתכן וצורת החזה וצורת השתלים אינה מתאימה יותר למבנה הגוף.
  • שינויים במשקל הגוף – פעמים רבות משקל האישה משתנה בצורה דרסטית עקב עלייה או ירידה במשקל וגודל השתלים אינו מתאים למשקל הגוף העכשווי.
  • כאב גב – לעתים, משקל השתלים (במיוחד כאשר השתלים גדולים מדי ואינם מתאימים לפרופורציות של הגוף) עלול לגרום לכאבי גב. הפתרון לכך הוא הוצאת השתלים או החלפתם בשתלים קטנים וקלים יותר.
  • סיבות אישיות – נשים רבות מבצעות ניתוח הגדלת חזה בגיל צעיר על מנת לחזק את הביטחון העצמי ולאחר מספר שנים מחליטות שכבר אין להן צורך בחזה המוגדל ומחליטות להסיר את השתלים. נשים רבות בוחרות לבצע הזרקת שומן עצמי במקום השתלים על מנת להשאיר לחזה את המרקם הטבעי.

מהו ניתוח הוצאת שתלי סיליקון? כיצד הוא מבוצע?

ניתוח זה מתבצע בהרדמה כללית. במהלך הניתוח, הרופא המנתח מבצע חתך במקום של הצלקת מהניתוח של הכנסת השתלים ושולף את השתלים מחוץ לחזה. במידה והאשה מעוניינת בהוצאת הקופסית ניתן להוציא את השתל יחד עם הקופסית. בשלב זה קיימות מספר אפשרויות העומדות בפני האישה: החלפת השתלים הישנים בחדשים, הוצאת השתלים ללא כל התערבות נוספת או עיצוב  מילוי החזה באמצעות הזרקת שומן עצמי או הרמת שדיים ו/או שילוב של טכניקות בהתאם למה שמתאים לכל אחת .

כמה זמן אורכת תקופת ההחלמה לאחר ניתוח הסרת שתלים?

תקופת ההחלמה משתנה בין מטופלת אחת לשנייה ותלויה בפרוצדורה אותה עברה. בדרך כלל נמשכת בין שבוע לעשרה ימים. לעתים בימים הראשונים עלולים לחוש כאבים. במידת הצורך ניתן ליטול משככי כאבים להפגת הכאב. יש להמנע מפעילות מאומצת 6 שבועות.

כמה עולה הוצאת שתלי סיליקון?

עלות הוצאת שתלי סיליקון, נקבעת עפ"י מספר פרמטרים בפגישה עם הרופא בה מחליטים מהי הפרוצדורה המתאימה ביותר. קיימות מספר אפשרויות בניתוח הסרת שתלים – הוצאת השתלים בלבד, החלפת השתלים הקיימים בחדשים המתאימים יותר למבנה הגוף הנוכחי, הסרת השתלים והזרקת שומן עצמי, הרמת חזה או שילוב של הרמה והזרקת שומן. חשוב לזכור שכאשר מדובר הסרת שתלי סיליקון מחיר הניתוח נקבע גם לפי הניסיון והמוניטין של הרופא בתחום.

ד"ר אלון לירן הוא רופא בכיר במחלקה לכירורגיה פלסטית ויחידת הכוויות במרכז הרפואי ע"ש חיים שיבא תל השומר. לד"ר אלון לירן יש ניסיון רב בכל תחומי הכירורגיה האסתטית והטיפולים האסתטיים. לדר‘ לירן ניסיון עשיר בהוצאת שתלי סיליקון וקופסית ,הוא מהראשונים שהחלו לעשות פרוצדורה זו ואף פיתח טכניקות להרמת השדיים ומילוי לאחר הוצאת שתל וקופסית. ד"ר אלון לירן מקפיד לשמור על יחס אישי עם מטופליו יחד עם מקצועיות ברמה הגבוהה ביותר, החל משלב הייעוץ הראשוני, במהלך הטיפול והמעקב שלאחריו. ד"ר אלון לירן זוכה להערכה מרובה בקרב מטופליו בזכות התמיכה, ההקשבה והרגישות שהוא מגלה.

אם אתם מעוניינים לקבל אינפורמציה נוספת על הוצאת שתלי סיליקון מחיר הניתוח, או מידע נוסף אחר, אתם מוזמנים להתקשר אלינו בטלפון:  054-4607139, לכתוב לנו לכתובת אימייל: alonliranmd@gmail.com או צרו קשר כאן.