הזרקת חומצה לאף הזרקת חומצה היאלורונית באף

הזרקת חומצה לאף

הזרקת חומצה היאלורונית באף

אנשים רבים מעוניינים לעבור ניתוח אף אך מפחדים מאוד לבצע את הצעד הזה משלל סיבות: הפחד לעבור ניתוח בהרדמה מלאה, הכאב שהם עלולים לחוש לאחר הניתוח ופחד מהתוצאה

אחת הדרכים הפופולאריות ביותר כיום לעיצוב האף ללא ניתוח היא הזרקת חומצה היאלורונית באף, שיטה זאת מאפשרת לפסל ולעצב את האף ללא ניתוח בהרדמה מלאה ולשפר מאוד את מראה האף בצורה משמעותית. הזרקת חומצה היאלורונית באף מסייעת לטפל באנשים שאינם שבעי רצון ממראה האף שלהם ע"י תיקון פגמים מסוגים שונים באזור האף (תיקון אסימטריה, מילוי שקעים, בליטות עקב שבר, הרמת קצה האף כלפי מעלה, וכו').

למידע נוסף לחצו כאן

האם הזרקת חומצה היאלורונית לאף כואבת?

טיפול בהזרקת חומצה היאלורונית אינו כרוך בכאבים והשיפור הנראה לעין הוא מידי. (אם קיים חשש מכאבים ניתן לאלחש את המקום באמצעות משחת אלחוש), ההזרקה של החומצה מתבצעת ע"י מחט דקיקה ועדינה אשר כמעט שאינה גורמת  לכאב למעט תחושת לחץ מקומי. הזרקת חומצה לאף היא טיפול אסתטי ואינו פרוצדורה כירורגית.

למשך כמה זמן מחזיקות מעמד תוצאות ההזרקה?

תוצאות ההזרקה של חומצה היאלורונית באף משתנות ממטופל למטופל אך בדרך כלל התוצאה נשמרת בין שנה לשנתיים. לשימוש בחומצה היאלורונית יש גם השפעה ארוכת טווח, החומצה ההיאלורונית עוזרת להתחדשות הקולגן ברקמה התת עורית וכך מסייעת למיצוקו של העור וגם לשיפור מרקמו לאורך זמן רב.

האם יש סיכונים או סיבוכים בהזרקת חומצה היאלורונית לאף?

חומצה היאלורונית היא חומר בטוח מאוד להזרקה באזור האף והפנים, יתרונה של שיטה זאת הוא בכך שהחומצה הינה חומר טבעי, ולפיכך אין בעיות של דחית החומר מהגוף. הסיבוכים שעלולים לקרות הם נפיחות קלה שבדרך כלל חולפת לאחר יומיים-שלושה ולעתים קיים גם שטף דם קטן באזור הדקירה.

מתי אפשר לחזור לפעילות רגילה לאחר הזרקת חומצה היאלורונית לאף?

לאחר הזרקת החומצה אפשר לחזור מיידית לפעילות היומיומית השגרתית. ההמלצה של ד"ר אלון לירן היא לא לבצע פעילות מאומצת מדי ביום ההזרקה עצמו. ביום לאחר ההזרקה אפשר לשוב לכל הפעילויות הרגילות.

מהם היתרונות של הזרקת חומצה היאלורונית ביחס לניתוח אף?

לאחר הזרקת חומצה היאלורונית ההחלמה היא קלה ופשוטה, כמעט ואין שום כאבים ובדרך כלל אין תופעות לוואי אחרות, ההזרקה מאפשרת לרופא שליטה מלאה במתרחש והוא יכול לחזות את התוצאה ברמת דיוק מרבית. אם המטופל אינו מרוצה מהתוצאה הפעולה הינה הפיכה וניתן להחזיר את המצב לקדמותו. הפרוצדורה עצמה, היא מהירה מאוד (ההזרקה הינה טיפול קצר באופן יחסי ואורכת מספר דקות), אין צורך באשפוז או בחדר ניתוח, בהרדמה כללית ובבדיקות רפואיות מקדימות רבות.

למי כדאי לעבור הזרקת חומצה היאלורונית באף?

הטיפול מתאים לכל מי שחושש מניתוח אף ומעוניין לשפר את מראה האף.

יש לציין כי הזרקה לא מתאימה לכל מבנה או לכל שינוי שרוצים ויש להגיע לפני ההזרקה ליעוץ אצל רופא מומחה בתחום על מנת לבחון האם מתאימה הזרקה או ניתוח.

ד"ר אלון לירן הוא רופא בכיר במחלקה לכירורגיה פלסטית ויחידת הכוויות במרכז הרפואי ע"ש חיים שיבא תל השומר. לד"ר אלון לירן יש ניסיון רב בכל תחומי הכירורגיה האסתטית והטיפולים האסתטיים. ד"ר אלון לירן מקפיד לשמור על יחס אישי עם מטופליו יחד עם מקצועיות ברמה הגבוהה ביותר, החל משלב הייעוץ הראשוני, במהלך הטיפול והמעקב שלאחריו. ד"ר אלון לירן זוכה להערכה מרובה בקרב מטופליו בזכות התמיכה, ההקשבה והרגישות שהוא מגלה.

אם אתם מעוניינים לקבל אינפורמציה נוספת על הזרקת חומצה לאף, או טיפולים אסתטיים אחרים, אתם מוזמנים להתקשר אלינו בטלפון: 054-4607139, לכתוב לנו לכתובת אימייל: alonliranmd@gmail.com או צרו קשר כאן.