הזרקות חומצה היאלורונית מחיר הזרקת חומצה היאלורונית השוואת מחירים

הזרקת חומצה היאלורונית השוואת מחירים

הזרקת חומצה היאלורונית מחירים, מטרות טיפוליות ותפקידים בגוף

חומצה היאלורונית (באנגלית: Hyaluronic Acid) היא חומר ביולוגי טבעי הנמצא במגוון רחב של רקמות בגוף ויש לה מספר תפקידים חשובים.

אחת מתכונותיה הבולטות היא כושר ספיחת המים המרשים שלה ועקב כך – היא תורמת לשימור מאזן הלחות והנוזלים ברקמות השונות בהן היא נמצאת ומשמשת כגורם סיכוך, ריפוד, מילוי ותמיכה.

עיקר כמות החומצה ההיאלורונית המיוצרת בגוף נמצאת בעור (באפידרמיס, השכבה החיצונית שלו) – שם היא משמשת כחומר מילוי המקנה לעור מלאות, גמישות וחיוניות וממזער נזקי חבלות ופציעות.

תפקיד חשוב נוסף היא ממלאת בנוזל הסינוביאלי – נוזל הממלא את חלליהם של רוב המפרקים בגוף ואחראי לסיכוך ולתנועה חלקה של המפרק ולמניעת פגיעה בסחוסי המפרק ושחיקה שלהם.

בנוסף לאלה, היא מהווה מרכיב מרכזי במטריקס החוץ-תאי (רקמה התומכת בתאים השונים בגופנו), מקנה תמיכה מבנית וביולוגית לגלגל העין ובעלת תפקיד במנגנוני ריפוי פצעים, חלוקת והתרבות תאים וכן, נדידת תאים (כמו למשל, במערכת החיסון).

 

למידע נוסף לחצו כאן

מתי מתעורר צורך בעזרה מבחוץ באמצעות הזרקות חומצה היאלורונית?

בדומה לחומרים טבעיים אחרים בגופנו (כמו למשל קולגן), ככל שאנו מזדקנים כך מנגנוני הייצור הטבעיים שלנו מזדקנים יחד עמנו, הופכים לפחות יעילים ותפוקתם פוחתת.

במקרה של חומצה היאלורונית ובשילוב עם גורמים נוספים, תפוקה פחותה זו מורגשת בצורות שונות כגון בעיות מפרקים, הדרדרות בראייה, האטה בתהליכי החלמה וריפוי ובין השאר – גם בהזדקנות העור.

עור מזדקן מתבטא במראה נפול יותר, בקמטים הנוטים להתרבות ולהעמיק עם הגיל ובפגעי עור שונים. כל אלה יוצרים חזות עייפה יותר, מראה עור שאינו אחיד ובאופן כללי – עור שנראה חסר חיוניות, התורם למראה מבוגר יותר.

במדינה כמו ישראל, בה רמת החשיפה לשמש הינה גבוהה מאוד במהלך כל חיינו, חלק מנזקים אלו מוחמר כתוצאה ומוקצן בצורה משמעותית.

 

הזרקות כטיפול קוסמטי ואסתטי לשיפור מראה העור

הזרקות של החומצה יודעות לתת מענה נהדר לכל אחת מן התופעות העוריות שהוזכרו בנפרד וכמובן, שניתן גם לבנות טיפול המשלב מענה לכמה צרכים במקביל:

 • מילוי ותוספת נפח -
  לדוגמא, מילוי מקומי של קמטים וחריצים בדרגות עומק שונות, מילוי שפתיים.

 • מילוי והרמת משטחי עור רחבים -
  עור נפול ומדולדל הוא עור שסובל מחוסר במילוי. ניתן להזריק את החומצה למטרת מילוי של שטח עור רחב יותר - פעולה המחוללת פלאים במראה הכללי ויוצרת מראה מורם ומוצק יותר של העור.

 • עיצוב תווי פנים -
  כחומר מילוי טבעי, החומצה ההיאלורונית מצוינת לעיצוב עדין ללא ניתוח, שיכול להתאים במקרים מסוימים של חוסר איזון או א-סימטריה קלה. ניתן ליישם אותה בעיצוב קו הסנטר והלסת ובעיצוב האף למשל.

 • שיפור מרקם העור -
  ישנן פורמולות של החומצה המשפרות את אחידות העור ואת חיוניותו והתורמות למראה עור בריא וצעיר יותר. טיפול כזה ניתן לבצע באזורים רבים בגוף: פנים, צוואר, מחשוף גבות הידיים ועוד.

לכל מטרה טיפולית ולכל חלק בפנים ובגוף יש נוסחה של החומצה המתאימה להם, אשר נבדלת בגודל המולקולות שלה ובמשתנים נוספים. מאד חשוב להזריק את החומצה הנכונה, בכמות, במינון ובקצב הנכונים.

לכן, כל אלה הם טיפולים שחשוב לבצע אצל רופא מיומן, מומחה בכירורגיה פלסטית, המכיר את כל הדקויות וההשלכות הרפואיות והאסתטיות של כל בחירה ושל כל טכניקת עבודה.

 

הזרקות חומצה היאלורונית - מחיר

כל טיפול אסתטי מעולם הפלסטיקה דורש התחשבות בשורה ארוכה של גורמים, המותאמת באופן אישי לכל מטופל: הרקע הרפואי שלו, המטרה הטיפולית, אזור הפנים או הגוף אליו מכוון הטיפול, מצב העור, מורכבות הטיפול, סוג וכמויות החומר הנדרשות, מספר הטיפולים הנחוץ להשגת תוצאה מיטבית ועוד.

מעבר לכך, ישנם מקרים בהם יש לשלב טיפולים נוספים כמו הזרקת בוטוקס או טיפולי לייזר, על מנת להשיג את התוצאה הרצויה.

לכן, חיפושים נפוצים ברשת כגון "הזרקות חומצה היאלורונית מחירים" או "הזרקת חומצה היאלורונית השוואת מחירים" אינם רלבנטיים, מאחר שלכל הזרקת חומצה היאלורונית מחיר שונה ופערי המחירים יכולים להיות גדולים מאד כפונקציה של כל הגורמים שצוינו, בד בבד עם ההבדלים בדרגת המומחיות והניסיון של הרופא המטפל.

יתרה מכך, כאשר תוצאות חיפוש כאלה מניבות תוצאות המציינות מחירים מוגדרים מראש, הדבר צריך לעורר חשד כי מדובר במטפל החסר את הידע המקצועי הנדרש, או משתמש בחומרים וטכניקות שיש מקום לפקפק בהם.

 

דר' אלון לירן רופא בכיר ומומחה בכירורגיה פלסטית

שמי דר' אלון לירן – בוגר לימודי רפואה בבית הספר לרפואה של אוניברסיטת תל אביב ומומחה בכירורגיה פלסטית.

מאחוריי ניסיון עשיר ומגוון והכשרה נרחבת, כולל התמחות במחלקה  לכירורגיה פלסטית במרכז הרפואי שיבא בה אני משמש כרופא בכיר עד היום,  ותת התמחות בבית החולים האוניברסיטאי בגנט (בלגיה) בתחום של ניתוחי שד אסתטים ומשחזרים , מיקרוכרירוגיה וניתוחים להתאמה מגדרית.

במהלך השנים זכיתי להכרה בארץ ובעולם ולפרסי הצטיינות על עבודתי וזכיתי להציג את עבודותי בכנסים בארץ ובעולם.

לאורך כל הדרך אני פועל לאורם של מספר עקרונות חשובים: התמקצעות תמידית והמשך למידה והתעדכנות שוטפים בכל חידוש ומחקר בתחום הכירורגיה הפלסטית, שמירה על הסטנדרטים הגבוהים ביותר של איכות הטיפול ושל כל חומר בו אני עושה שימוש ומתן יחס אישי וליווי צמוד לכל מטופל ומטופלת.

אני מזמין אתכן ואתכם לפנות אלי לקבל ייעוץ מהמעלה הראשונה ולהתאמת טיפול אישי.

ניתן ליצור קשר: בטלפון  054-4607139  |  באימייל  alonliranmd@gmail.com  |  בטופס הפנייה בדף "צור קשר" באתר