ניתוח הוצאת שתלים הוצאת שתלים

הוצאת שתלים

ניתוח הוצאת שתלים

אחד הניתוחים האסתטיים השכיחים ביותר בישראל ובעולם, הוא ניתוח הגדלת חזה. במשך העשורים האחרונים בוצעו עשרות מיליוני ניתוחי הגדלת חזה בכל רחבי העולם – הפיתוחים האחרונים וההתקדמות הטכנולוגית בייצור שתלים, הופכים את הניתוחים לפשוטים, קלים ובטוחים יותר כך שיש לצפות שהמגמה רק תלך ותגבר. יחד עם זאת, למרות העלייה החדה במספר הניתוחים להגדלת חזה, קיימת כיום מגמה הפוכה בה נשים רבות בוחרות להוציא את השתלים הישנים ולעבור לשתלים קטנים יותר או להוציא אותם כליל.

למידע נוסף לחצו כאן

מהן הסיבות שנשים רבות בוחרות לבצע ניתוח להוצאת שתלים?

  • תוצאה לא משביעת רצון – לפעמים, למרות שהניתוח בוצע על הצד הטוב ביותר – האישה המנותחת אינה שבעת רצון מהתוצאה ונוצר פער גדול בין הציפיות שלה לבין התוצאה.
  • התקשות הקופסית – הקופסית היא רקמת חיבור ביולוגית הנוצרת סביב השתל באופן טבעי. לעתים, לאורך השנים הרקמה שנוצרה מתכווצת, מתעבה ומתקשה עד כדי הפעלת לחץ מסוים על השתל, שעלול לעוות את צורת השתל ועקב כך – גם את צורת השד. לפעמים תופעה זאת עשויה לגרום לכאב או אי נוחות בשד.
  • שינויים במבנה החזה – לאורך השנים גוף האישה משתנה בשל סיבות רבות - הריונות ולידות, עליה וירידה במשקל, שינויים הורמונליים ועוד. השינויים הללו יכולים לגרום שצורת החזה וצורת השתלים אינם מתאימים עוד למבנה הגוף העכשווי.
  • כאבי גב – יש מקרים בהם משקל השתלים (במיוחד כשהשתלים שהוכנסו היו גדולים מדי ואינם מתאימים לפרופורציות הגוף) עלולים לגרום לכאבי גב. הפתרון לכך הוא ניתוח להוצאת שתלים או החלפתם בשתלים קלים וקטנים יותר.
  • סיבות אינדיבידואליות – אחת הסיבות העיקריות שנשים צעירות מחליטות לבצע ניתוח הגדלת חזה, הוא חיזוק הביטחון העצמי, כאשר הן מתבגרות הפרספקטיבה על החיים משתנה והן מחליטות שאין להן יותר צורך בחזה גדול על מנת לשדר נשיות ובטחון עצמי, והן מחליטות להסיר את השתלים (במקום השתלים שהוצאו, נשים רבות מחליטת לעשות באותה פרוצדורה הרמת חזה והשתלת שומן עצמי בכדי לשוות לחזה מראה צעיר וטבעי).
  • דליפה או קרע בשתל – זאת תופעה נדירה מאוד, אך באחוז מזערי מהשתלים מתגלה קרע או דליפה. במקרים יוצאי דופן אלו יש להוציא את השתל בניתוח. ניתן להבין שקיימת בעיה כאשר מבחינים בהתרוקנות של השד, בשינוי צורה או בהבדלים חריגים בין שני השדיים ואסימטריה.

מהו ניתוח הוצאת שתלים? איך הוא מבוצע?

ניתוח הוצאת שתלים מבוצע בהרדמה מלאה. בזמן הניתוח, הרופא מבצע בחזה חתך קטן, במקום של הצלקת שנותרה מהניתוח הכנסת השתלים. לאחר החיתוך, הרופא שולף את השתלים מחוץ לחזה.

האם במהלך ניתוח הוצאת השתלים מסירים גם את רקמת הקופסית?

בדרך כלל אין צורך להוציא את הקופסית, ברגע שמוצאים את השתל, מצב הרקמה של הצלקת משתפר בהדרגה. אם האישה מעוניינת גם בהוצאת הקופסית אפשר להוציא את השתל יחד עם הקופסית.

מה עשוי לקרות לחזה לאחר הוצאת השתלים?

על פי רוב, לאחר הוצאת השתלים מהחזה, רקמת השד מדלדלת, העור מאבד מגמישותו ויש סיכוי רב שהחזה יצנח. חשוב לזכור שמשך השנים, גם לנשים שאינן עברו הוצאת שתלים קיימת צניחה של החזה כלפי מטה עקב החלשות השרירים, הזדקנות רקמות הגוף וכוח המשיכה של כדור הארץ – אלו תהליכים נורמליים הקורים כמעט אצל כל הנשים. ההמלצה של ד"ר אלון לירן היא לשלב ניתוח הרמת חזה, או הזרקת שומן עצמוני או שילוב של השניים בזמן הוצאת שתלים.

האם ניתוח הוצאת שתלים מבוצע בהרדמה מלאה?

כן, ניתוח הוצאת שתלים מבוצע בהרדמה מלאה.

כמה זמן אורך ניתוח הוצאת שתלים?

משך הזמן של ניתוח הוצאת שתלים משתנה ממטופלת למטופלת, בהתאם להיקף הניתוח ומורכבותו, הזמן הממוצע של ניתוח הוצאת שתלים הוא כשעה.

ד"ר אלון לירן הוא רופא בכיר במחלקה לכירורגיה פלסטית ויחידת הכוויות במרכז הרפואי ע"ש חיים שיבא תל השומר. לד"ר אלון לירן יש ניסיון רב בכל תחומי הכירורגיה האסתטית והטיפולים האסתטיים. ד"ר אלון לירן מקפיד לשמור על יחס אישי עם מטופליו יחד עם מקצועיות ברמה הגבוהה ביותר, החל משלב הייעוץ הראשוני, במהלך הטיפול והמעקב שלאחריו. ד"ר אלון לירן זוכה להערכה מרובה בקרב מטופליו בזכות התמיכה, ההקשבה והרגישות שהוא מגלה.

אם אתם מעוניינים לקבל אינפורמציה נוספת על ניתוח הוצאת שתלים, או טיפולים אסתטיים אחרים, אתם מוזמנים להתקשר אלינו בטלפון:  054-4607139, לכתוב לנו לכתובת אימייל: alonliranmd@gmail.com או צרו קשר כאן.